22 lutego 2024

Benefity pracownicze – As w rękawie nie tylko dużych firm

Benefity pracownicze wyróżniają firmy na rynku. Dzięki nim przedsiębiorstwa stają się bardziej atrakcyjne dla potencjalnych kandydatów. To karta przetargowa dla dużych, ale też średnich i małych firm.

 

 

Czego dowiesz się z artykułu?

 1. Benefity pracownicze, co to?

 2. Benefity to szansa dla małych i średnich firm

  2.1 Co da Ci wprowadzenie benefitów Organizera Zobowiązań w firmie?
 3. Jaki benefit wybrać do swojej firmy?

 4. Benefity w firmie to standard, czy przywilej?

 5. Podsumowanie

 

Benefity pracownicze, co to?

 

W dobie dużej konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku pracy dobrze jest mieć asa w rękawie, który wyróżni Twoją firmę spośród innych. Taką funkcję spełniają benefity pracownicze. To dodatkowe świadczenia, które możesz zaproponować swoim pracownikom. 

Zazwyczaj są one finansowane przez pracodawcę, ale mogą też być częściowo opłacane przez pracownika. 

 

Benefity to szansa dla małych i średnich firm

 

Czy wiesz, że nie tylko duże korporacje mogą wdrażać świadczenia benefitów? Małe i średnie firmy też mają taką możliwość. Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, w którym zatrudniasz 50 osób, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z takiej opcji. 

 

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego taki system może być dla Twojej firmy czymś ważnym?

 

Już odpowiadamy. Benefity pracownicze to wyróżnik Twojej oferty rekrutacyjnej na rynku pracy. Jeżeli wdrożysz takie świadczenie, w oczach potencjalnego pracownika staniesz się pracodawcą, który rozumie i troszczy się o jego potrzeby. 

 

To skuteczne narzędzie, które służy też do budowania zdrowej kultury organizacyjnej. Firmy, które dbają o swoich pracowników, po prostu zyskują ich lojalność.

 

Co więcej, jeśli na „pokładzie” Twojej firmy znajduje się 6 osób, też możesz podjąć działania, aby wybić się ze swoją ofertą spośród firm konkurencyjnych. W jaki sposób? Aby zadbać o pracowników, których już zatrudniasz, ale też przyciągnąć kolejnych, możesz na przykład skorzystać ze specjalnych kursów. 

 

Szkolenia przeprowadzone dla pracowników wewnątrz Twojej firmy wniosą wartość do ich życia. To również świetny materiał do komunikacji w ramach employer brandingu.  

 

My, jako Trenerzy Finansowi przeprowadzamy szkolenia w zakresie zarządzania budżetem domowym, a także zarządzania finansami osobistymi. Z naszej oferty skorzystało już na prawdę wiele firm. Podczas spotkań opowiadamy naszym Klientom między innymi o tym, czym są dziury w budżecie i jak je odnajdywać, jak skutecznie dzielić budżet domowy, a także o tym, jakie są cele i znaczenie zarządzania zobowiązaniami.

 

 

Co da Ci wprowadzenie benefitów Organizera Zobowiązań w firmie?

 

Programy benefitowe to przede wszystkim inwestycja w dobrostan pracowników. Jednak to nie jedyny ich atut. Uważamy, że jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu można zbudować silniejszą i bardziej zmotywowaną załogę. 

 

W Organizerze Zobowiązań mamy dla Ciebie szkolenia, które są czymś nowym na rynku. Dotyczą one wiedzy w zakresie zarządzania budżetem domowym, a także w zakresie zarządzania zobowiązaniami. Dzięki nim Twoi pracownicy będą mogli lepiej planować swoje finanse, nauczą się unikać długów i zaczną budować zdrowe nawyki finansowe. 

 

To ważna przestrzeń, o którą warto zadbać. Dlaczego? Bo umiejętne zarządzanie zobowiązaniami prowadzi do wyeliminowania stresu, który jest związany z długami. Taki stan rzeczy prowadzi do poprawy jakości życia i skupienia na pracy. 

 

W ramach benefitów Organizera Zobowiązań pracownicy mogą również korzystać z indywidualnych konsultacji z Trenerami Finansowymi. Podczas takich spotkań omawiamy sytuację finansową Klientów i wykonujemy dla nich spersonalizowany plan finansowy.

 

Co się później dzieje? Dochodzi do poprawy sytuacji finansowej pracowników, a to ostatecznie przekłada się na zwiększone zaangażowanie i głębszą ich koncentrację na pracy.

 

Jaki benefit wybrać do swojej firmy?

 

Zanim wybierzesz odpowiedni system benefitowy do swojej firmy, zastanów się, jakie są potrzeby i oczekiwania Twoich pracowników. Aktualnie najczęściej spotykane benefity pracownicze oferowane przez firmy to: prywatna opieka medyczna, bony zakupowe, karty sportowe, zdrowe przekąski, pakiety ubezpieczeniowe czy dofinansowanie szkoleń. 

 

Do mniej oczywistych zalicza się: bilety do kina, zajęcia jogi w biurze lub online, pokój gier w biurze czy możliwość skorzystania z pomocy finansowej. To od Ciebie zależy, którą alternatywę wybierzesz. 

 

Według raportu sporządzonego w 2020 roku przez polską firmę doradztwa HR Sedlak & Sedlak, najczęściej pracownicy małych przedsiębiorstw korzystali z pakietu opieki medycznej, było to aż 49,4% osób, kolejno z elastycznego czasu pracy, blisko 40%. 

 

W dużym stopniu korzystano również z benefitu dotyczącego komputerów i telefonów do użytku prywatnego, to 37% i 34,8% zatrudnionych.

 

Benefity w firmie to standard, czy przywilej?

 

Jako Trenerzy Finansowi uważamy, że obecność benefitów w miejscach pracy coraz śmielej zmierza do bycia standardem, który przyciąga pracowników. To wartość dodana, która zamiast po wysokości wynagrodzenia wpływa na decyzję pracownika o pozostaniu w danym miejscu zatrudnienia.

 

To skuteczny system motywacyjny, który wraz z możliwością rozwoju zawodowego i przestrzenią do zdobywania nowych doświadczeń daje pracownikowi szansę na rozwój, samorealizację i zadowolenie z bycia w danym miejscu pracy.

 

 

 

Podsumowanie:

 • Benefity pracownicze to dodatkowe świadczenia, które możesz zaproponować swoim pracownikom. Zazwyczaj są finansowane przez pracodawcę, ale mogą też być częściowo opłacane przez pracownika.

 • Dzięki oryginalnym benefitom pracowniczym małe i średnie firmy mają szansę się wybić ponad konkurencję i wyróżnić swoją ofertę rekrutacyjną.

 • Podczas wyboru konkretnego systemu benefitowego do swojej firmy, zastanów się, jakie są potrzeby i oczekiwania Twoich pracowników.

 • Benefity w firmie to skuteczny system motywacyjny, który wraz z możliwością rozwoju zawodowego.

 

 

Jakub i Kamil

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://wynagrodzenia.pl/raport-placowy/benefity-w-oczach-pracownikow-2020

 

Copyright © 2023 Organizer Zobowiązań sp. z o.o.  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  REGULAMIN

 

Organizer Zobowiązań Sp. z o.o. w Warszawie ul. Słomińskiego 17 lokal 18, 00-195 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0001025088, NIP: 5252947635, kapitał zakładowy: 50 000,00 zł w całości opłacony.